KRAŚNICZANKA PREZESEM STOWARZYSZENIA SOS WIOSKI DZIECIĘCE W POLSCE – 43/17

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce jest organizacją społeczną pomagającą dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Dla tych dzieci stowarzyszenie tworzy rodzinne formy opieki zastępczej, zwane SOS Wioskami Dziecięcymi. W Polsce działa od 1984 roku., z chwilą otwarcia pierwszej w Polsce Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju.
25 maja 1988 roku odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę pierwszego domku Wioski Dziecięcej SOS w Kraśniku. Wioskę przekazano do użytkowania 5 grudnia 1991 roku. Kolejne powstały w Siedlcach (2000 r.) i Karlinie (2005 r.).
SOS Wioski Dziecięce to organizacja międzynarodowa, działającą obecnie w 135 krajach świata, w których jest ponad 500 wiosek, co obrazuje jej znaczenie. Dlatego jako duże wyróżnienie należy uznać wybór kraśniczanki, Barbary Grasińskiej-Ciereszko na prezesa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Miało to miejsce 27 lutego 2016 r. w Warszawie podczas Nadzwyczajnego Zebrania Członków Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Dziękuję za zaufanie. Jeszcze bardziej motywuje mnie ono do pracy dla dobra naszych podopiecznych – powiedziała prezes po ogłoszeniu wyników głosowania.
Barbara Grasińska-Ciereszko od wielu lat aktywnie działa w stowarzyszeniu, dotychczas pełniła funkcję wiceprezesa. Zawodowo również otacza opieką dzieci, jako dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s