NAGRODA DLA NAUKOWCA – 33/17

12 lutego 2016 r. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Aleksander Bobko wręczył dyplomy laureatom konkursu organizowanego przez ogólnopolski miesięcznik popularnonaukowy „Forum Akademickie”.
W XI edycji konkursu na artykuł pod hasłem „Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach” wyróżniono siedmiu młodych badaczy.

szulc1

Pierwszą nagrodę otrzymał kraśniczanin, dr Dominik Szulc, historyk pracujący w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN w Warszawie, za artykuł „O zaskakujących pożytkach z umiejętności czytania”. Absolwent popularnej „Górki” w artykule pasjonująco relacjonuje swoje prace epigraficzne nad odczytaniem napisów ściennych i tabliczek z XVI-XVII w., odnalezionych w kościele w Kraśniku.
W konkursie mogły wziąć udział osoby, które nie ukończyły 35. roku życia, pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci. Na konkurs wpłynęło 129 prac. Nagrodzone i wyróżnione teksty są opublikowane w „Forum Akademickim”.
– Prawdziwa nauka polega m.in. na tym, że naukowiec konstruuje wieloletni program samorozwoju, który w kolejnych latach, kosztem wielu wyrzeczeń, realizuje. Sukces taki jak ten, nagroda ministra i miesięcznika „Forum Akademickie”, we wspomnianym programie winien być tylko jednym z etapów, którym można się cieszyć, ale koniecznie trzeba o nim jak najszybciej zapomnieć, by nie stał się celem samym w sobie. To jedynie jedna z wielu możliwych form dowartościowania i nagrodzenia naukowca, któremu w żadnym momencie nie może z oczu zejść cel główny. Ten jest dopiero przede mną – podsumował Dominik Szulc.

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s