KRAŚNICKA „AKADEMIA ZDROWIA” – 30/17

Akademia Zdrowia „All is One” to przedsięwzięcie dwóch kraśniczanek, Edyty Hofman i Joanny Patrzylas, które łączy wspólna pasja – propagowanie wiedzy na temat zdrowia.

Do powstania akademii doszło kiedy uznały, że posiadaną wiedzą należy dzielić się z innymi. Pierwsze kroki poczynione podczas realizacji projektu „All is One” („Wszystko jest Jednym”) to założenie strony internetowej, profilu na portalu społecznościowym Facebook oraz bloga dietadlazdrowia.blog.pl, gdzie zamieszczają swoje pomysły kulinarne na zdrowe potrawy i wypieki.

Przesłanie zaprezentowane na stronie brzmi: „Akademia Zdrowia „All is One” powstała z potrzeby serca. Jest owocem naszych wieloletnich dyskusji i przemyśleń. Jest manifestacją naszej wspólnej pasji – pasji do szerzenia wiedzy na temat profilaktyki zdrowia oraz poszukiwania drogi do szczęśliwego i pełnego życia. Zaglądając tutaj będziecie towarzyszyć nam w naszym rozwoju, w poszukiwaniach i samodoskonaleniu. Mamy nadzieję, że będziecie również inspirować nas i współtworzyć z nami pomysły na pozytywne zmiany. Cały czas się uczymy, zmieniamy swoje życie i życie naszych bliskich, eksperymentujemy. Zbieramy tę wiedzę i doświadczenia również dla Was, żeby móc się nimi podzielić i pomóc Wam znaleźć swoją własną ścieżkę do zdrowia, zadowolenia i pełnej akceptacji świata.”

Powstanie akademii to ważne wydarzenie w życiu naszego miasta. Ciężar kształtowania świadomości na temat zdrowia wzięły bowiem na siebie osoby, które od lat zawodowo mają kontakt z pacjentami, ludźmi potrzebującymi wsparcia i fachowej porady. Akademia „All is One” to pomysł farmaceutki Edyty Hofman i lekarza medycyny Joanny Patrzylas. Współpracuje z nimi Anna Rodakowska, która przez 30 lat pracowała w USA, w tamtejszych szpitalach.

12 marca 2016 r. Akademia Zdrowia „All is One” zorganizowała w CKiP spotkanie z mieszkańcami, w trakcie którego Edyta Hofman skupiła się na żywieniu w prelekcji „Jesteś tym, co jesz”, Joanna Patrzylas mówiła o akupunkturze, a Anna Rodakowska zaprezentowała jedną z form jogi, Qigong.

Kraśniczanki propagują holistyczne podejście do zdrowia. Zdrowie postrzegają jako naturalny stan równowagi wszystkich systemów organizmu. Równowaga ta powinna również zachodzić między ciałem, umysłem i duchem.

– Żadna najdoskonalsza dieta nie odniesie skutku, jeżeli równocześnie nie zadbamy o ruch, a także o stronę psychiczną naszego życia – mówi Edyta Hofman. – Emocje powodują zakwaszenie organizmu, a to jest przyczynkiem wielu chorób. Myśli trzeba więc przeformatować – dodała.

Przybyli na wykłady o zdrowiu mogli degustować jedzenie, w tym ciasteczka na bazie kaszy jaglanej, których wykonanie jest opisane na stronie dietadlazdrowia.blog.pl.

Artykuł ukazał się w roku 2016, w marcowym wydaniu „Życia Kraśnika”.

zyw

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s