Telewizyjny Turniej Miast – 74/16

Telewizyjny Turniej Miast to cykliczny program Telewizji Polskiej, nadawany od lat 60. Do Turnieju zapraszano miasta średniej wielkości i mniejsze, początkowo (m.in. ze względu na ograniczone możliwości logistyczne i środki łączności) niezbyt odległe geograficznie, później w miarę rozwoju techniki telewizyjnej także odleglejsze.

Program realizowano „na żywo”, w formule zawodów rozgrywanych w kilkunastu konkurencjach, w których uczestniczyły reprezentacje dwóch rywalizujących miast, w tym przedstawiciele lokalnych władz. Była to okazja do promocji lokalnego rękodzieła, wyrobów sztuki ludowej, lokalnych zespołów pieśni i tańca oraz turystyki, a także do integracji społeczności lokalnej.

W ramach imprezy organizowano zbiórki pieniędzy, surowców wtórnych (jeśli miasta różniły się wielkością, stosowano handicapy wynikające z liczby mieszkańców), itp. Przeprowadzano różnorodne wyścigi, np. samochodowe, na traktorach, hulajnogach oraz konkurencje związane z wykonywaną pracą, np. przepisywanie przez maszynistki tekstu na maszynie do pisania. Rozgrywano także zawody sportowo-sprawnościowe.

Kraśnik dwukrotnie rywalizował w Telewizyjnym Turnieju Miast. Po raz pierwszy w sierpniu 1968 roku, z Puławami (impreza odbywała się na rynku w Kazimierzu Dolnym). Wygrały Puławy.
Kolejny 28 października 1984 roku, z Dębicą. I z tej rywalizacji wyszedł pokonany.

Więcej:

Turniej Miast Kraśnik-Dębica /1/- 70/16

Turniej Miast Kraśnik-Dębica /2/- 71/16

Turniej Miast Kraśnik-Dębica /3/- 73/16

800px-1968Kazimierz-TM
Rok 1968 , Kazimierz Dolny, Turniej Miast (zdjęcie z pl.wikipedia.org)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s