KRAŚNICKIE KORZENIE – 191/15

Jeden z najlepszych młodych pingpongistów w Polsce ma kraśnickie korzenie. Mistrzem Polski młodzików jest zawodnik SCKiS HALS Warszawa, Maciej Kubik.

Kubik
Jego trenerem jest ojciec, Marcin Kubik, były tenisista stołowy TĘCZY Kraśnik, absolwent Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół nr 3. Po szkole średniej ukończył bialską AWF.
W bieżącym roku Maciej ma na swoim koncie wiele znaczących sukcesów. Już na początku nowego sezonu wygrał I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów i kadetów w woj. mazowieckim.
Wielkim triumfem zakończył się marcowy występ w turnieju ITTF Junior Circuit Italian Junior & Cadet Open, rozgrywanym w Lignano. Reprezentant Polski stanął na najwyższym stopniu podium (na zdjęciu poniżej) w kategorii „Nadzieja”, przeznaczonym dla zawodników urodzonych w 2003 roku i młodszych.
W maju Maciej został mistrzem Polski młodzików, po czym zaczął startować tylko ze starszymi kolegami, w kategoriach wiekowych kadet i junior. We wrześniu został mistrzem województwa mazowieckiego kadetów. Na liście klasyfikującej najlepszych juniorów w Polsce jest siedemnasty.
W listopadzie Maciej grał w turnieju w Portugalii, gdzie w kategorii juniorów, w deblu ze Słowakiem, zdobył brązowy medal. Wcześniej grał w ćwierćfinale z młodymi Chińczykami, startującymi w barwach USA.
W 2014 roku Maciej znalazł się, wraz z Samuelem Kulczyckim, w ścisłym, 11-osobowym gronie zawodników zakwalifikowanych do prestiżowego programu Eurotalents, prowadzonego przez Europejską Unię Tenisa Stołowego (ETTU). Końcowa selekcja i ocena przeprowadzona została podczas zgrupowania w niemieckiej miejscowości Saarbruecken.
Celem programu Eurotalents jest wyłonienie najbardziej perspektywicznej młodzieży w Europie, która jest przygotowywana do 32. Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w 2020 roku. Grupa zawodników objętych projektem będzie poszerzać się dzięki organizowanym w kolejnych latach obozom preeliminacyjnym i selekcyjnym. (M. Sz.)

Zdjęcia przekazał p. Marek Kubik.

12281618_1057288840968576_26056685_o

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s