FELIETON. MAM DOŚĆ! – 141/14

Mam już tego dość! Niech to się jak najszybciej skończy! Nie mogę spokojnie przejść ulicą, nie mogę wyjrzeć przez okno, bo zewsząd szczerzą się do mnie swoimi „szczerymi” uśmiechami kandydaci. Co jeden to lepszy, bardziej doświadczony, wiarygodny, zdeterminowany do służenia ludziom, zapominają tylko dopisać, że swoim ludziom. Najbardziej przykuwają uwagę banery naprzeciw Biedronki. Jest to pokaz siły, wielki na prawie całą ścianę bloku. Mam wrażenie, że banery są odwrotnie proporcjonalne do wzrostu kandydatów, a już na pewno do ich kultury politycznej. Portretów uzurpatora do tytułu prawdziwego burmistrza jest zatrzęsienie, co drugi płot zdobi jego posępna twarz. Kandydata z ludu jest może nieco mniej, ale za to w większym rozmiarze. Na jednych banerach jest poważny, brak mu tylko napoleońskiej czapki i wypisz wymaluj objawiłby się mąż opatrznościowy. Na innych ma delikatny, według mnie drwiący uśmieszek, chyba dlatego, że tak łatwo może omotać ludzi. Kolosalne pieniądze poszły na tę autoreklamę, nie mówiąc o cyrkowych podniebnych wygłupach z paralotnią ciągnącą nazwisko po niebie. Pytam, po co? Mają ludzi za idiotów? Uważają, że im większe pieniądze wywieszą na płotach i banerach, tym bardziej zbałamucą ludzi? Bo utrwali się nazwisko? Mam nadzieję, że tak to nie działa, bo w przeciwnym razie, każdy nadziany, choć niekoniecznie mądry, mógłby wygrać wybory. Po co jeździ szczekaczka kuratora oświaty głosząc jego zasługi. Skoro jest tak dobry, a też go dużo na banerach, to da radę i bez tej hecy. A może by tak który zrezygnował i wspomógł biednych? Ale nie, okazuje się, że aby dojść do władzy chwycą się wszystkiego. Czy nie wiedzą, że mniej czasem znaczy więcej? Czy muszą stosować taką polityczną łopatologię?
Było kilka gorzkich refleksji, to i trzeba garść dobrych. Obecny burmistrz może nie mówca ani gładki łgarz, który nie zabiega, by przypodobać się wszystkim, bo broni się swoimi dokonaniami, dla mnie jest jednak kimś wyjątkowym. Patriota, ale nie narzucający swojej optyki mieszkańcom. Jest jak światło w tunelu po latach panującego w Kraśniku zamordyzmu, kiedy każda decyzja personalna w miejskich jednostkach musiała przejść przez gabinet burmistrza. To człowiek, który nie nagania podległych mu pracowników na wszystkie uroczystości, na jakich się pojawia, żądając bałwochwalczych wręcz zachowań, jak Słońce Kraśnika. A to słońce ma kontynuatorów w osobach swoich pogrobowców nareszcie, prawdziwie pragnących schedy dla siebie. To jest bardzo niebezpieczne i nie powinny uśpić nas, wyborców, dobrotliwe słowa pewnego kandydata, bo to nie jest przymiotnik adekwatny do tej osoby. Osoby chwalącej się znajomością prawa, która dziwnie nie widziała jego łamania za poprzedniego burmistrza. Jakoś to się kupy nie trzyma. W ostatniej podrzuconej nam do skrzynek pocztowych gazetce pisze o bandytach, o języku nienawiści ale tylko skierowanym przeciw sobie. Natomiast wygodnie mu nie zauważać języka, jakiego używa TV Kraśnik, której jest niekwestionowaną gwiazdą, i inne media dla których jest guru. Jeśli to dotyczy przeciwników, wtedy jest ok. Niestety, kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Może i w tym konkretnym przypadku to się sprawdza. Zaciekawiła mnie też ulotka pewnej pani, zwanej przez byłego burmistrza „piękne oblicze miasta” (cóż, o gustach się nie dyskutuje), która zapewnia o swoim doświadczeniu i pracowitości. No cóż, droga pani, ja podziękuję za to doświadczenie zdobyte u boku skazanego burmistrza, bo raczej nie wróży nic dobrego.
Nie wiem czy burmistrz Włodarczyk wygra te wybory, ale chcę przekazać moje i wielu innych poparcie. Za to, że pokazał Pan, iż można rządzić w innym stylu, bez trzymania mieszkańców i pracowników instytucji miejskich pod butem, za to że dał nam Pan cztery lata wytchnienia, niech Opatrzność czuwa nad Panem. (WuKa)

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s