Czym szpanowaliśmy? – 44/14

Otaczająca nas rzeczywistość zmienia się tak szybko, że to czym kiedyś szpanowano dziś może tylko śmieszyć. A i samo określenie szpan też jakby wyszło z mody. Warto jednak przypomnieć, czym próbowali imponować niegdysiejsi lanserzy.
W latach sześćdziesiątych bardzo popularne były niewielkie radia tranzystorowe na baterie. Na tyle popularne, że w dobrym tonie były spacery z tranzystorem. Po głównej ulicy Kraśnika Fabrycznego, Lenina, bardzo rzadko jeździły samochody. Zdecydowanie częściej słychać było warkot motorów, SHLki czy JUNAKA, stukanie podkutych, końskich kopyt lub muzykę z głośnika radiowego.

Więcej na temat historii Kraśnika Fabrycznego

dowiecie się Państwo z mojej książki

dostępnej w księgarniach AVALON

Kraśnik:

ulica Tadeusza Kościuszki 2

Aleja Niepodległości 31

oraz w księgarni internetowej (TU)

okładka

centrum
Centrum dawnego Kraśnika Fabrycznego z główną ulicą, Lenina.

4 comments

  1. Nie potrzeba bylo szpanowac ale pracowac I handlowac na PRL. W 1984 roku majac niecale 18 lat protrafilem zarobic na czysto 50 tysiecy dziennie.

  2. Tia… Tu, na wysokosci Domu Kultury, kolo tablicy zaczynalo się „wahadło” naszych pieszych wieczornych spacerów Lenina, az do Grunwadzkiej i.. spowrotem. Chodzac mijalismy grupki tak samo wedrujacych dziewczyn, zaczepki, slowne potyczki i spowrotem.. Dla mnie, wtedy dzieciaka takie kilka kursow bylo bardzo meczace. Na dodatek jesienia na amatorow darmowych jablek czychal „Garsija” z nozyczkami :-) .

  3. Z tej zatoczki kolo Domu Kultury wyruszaly czesto autokarami fabryczne wycieczki. A na takich wycieczkach zwykle sie dzialo.. oj, dzialo ;-). Mam u siebie zdjecia z takiej wycieczki do Soliny i Lancuta.

  4. Z tej zatoczki kolo Domu Kultury czesto wyruszaly wczesnym switem fabryczne wycieczki. A na tych wycieczjach zwykle sie dzialo, oj dzialo… Bylem na kilku, m.in. w Solinie i w Łancucie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s