Jubileusze STALI Kraśnik (1/3) – 42/14

W trakcie obu jubileuszów oldboje STALI Kraśnik i POLONII Warszawa rozgrywali mecze piłkarskie, będące ich uwieńczeniem.

Wybór POLONII Warszawa, jako partnera, wynikał m.in. z tego, że klub miał ogromne tradycje piłkarskie, sięgające początków XX wieku. Przed wojną i aż do roku 1953 był bardzo liczącym się klubem, z którym wiązało się wiele znanych nazwisk polskiej piłki nożnej, m.in. Ryszarda Kuleszy. Zadecydowały także dobre kontakty osobiste Ryszarda Łysanowicza, w młodości zawodnikiem „czarnych koszul”.

W roku 1976 STAL, mimo bardzo trudnych warunków, (mecz rozgrywano na boisku pokrytym śniegiem) rozegrała bardzo emocjonujące spotkanie z POLONIĄ, zakończone wygraną gospodarzy 2:1.

Dla zwycięskiej drużyny bramki strzelili Zbigniew Leśniewski i Ryszard Łysanowicz, a dla pokonanych Ryszard Kulesza (wówczas II trener reprezentacji Polski seniorów). STAL nie wykorzystała w tym spotkaniu rzutu karnego, który na bramkę mógł zamienić Łysanowicz.

STAL wystąpiła w składzie: Miśkowski, Błaszkiewicz, Maziarczyk, Jaworski, Dydliński, Wolicki, Leśniewski, Angowski, Burakiewicz, Bubeła, Pawłowski, Maleńki i Łysanowicz.

Na zdjęciu: Drużyny oldbojów STALI i POLONII Warszawa. Stoją, czwarty od lewej Ryszard Kulesza, siódmy od lewej Ryszard Łysanowicz.

Więcej /tu/

j6 j5

jub jub1 jub2

A po meczu odbyło się spotkanie w Kawiarni DĄBRÓWKA

j7
Od lewej: Ryszard Kulesza i Ryszard Łysanowicz

j8

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s