Jubileusz Reja – 6/14

W bieżącym roku obchodzimy jubileusz 60. lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Kraśniku.

Rej był i nadal jest szkołą z najlepszymi wynikami nauczania w Kraśniku. Łatwo to zweryfikować na stronie http://www.oke.krakow.pl

Zdawalność matury, po raz czwarty z rzędu, jest najwyższa w powiecie kraśnickim. Nigdy poniżej 98%, przy rocznej liczbie maturzystów około 220. W ubiegłym roku szkolnym 5 uczniów tej popularnej szkoły średniej zdobyło 7 indeksów renomowanych uczelni, zanim przystąpili do matury. W konkursach i olimpiadach wzięło udział prawie 200 uczniów, z czego 16 zostało finalistami i laureatami szczebla centralnego. O kontakty z Rejem zabiegają znakomite uczelnie.

W roku szkolnym 2013/14 placówka ma 6 finalistów konkursu matematycznego WAT i 26 uczniów w kolejnym etapie Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Inne sukcesy można śledzić na http://www.rey.edu.pl

9 stycznia 2014 roku podpisany został list intencyjny o współpracy z Wojskową  Akademią Techniczną. Sygnatariuszami listu byli: rektor – komendant WAT, gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk oraz reprezentujący Zespół Szkół Nr 2 im. M. Reja w Kraśniku dyrektor, mgr Krzysztof Staruch i wicedyrektor, mgr  Ryszard Piórkowski. W skład delegacji „Reja” wszedł także nauczyciel informatyki, mgr Andrzej Łukasik.

„Oczywiście, jak w każdej szkole wiele można ulepszać, a poziom zawsze podnosić. Jesteśmy tego świadomi.” – powiedział Życiu Kraśnika dyrektor szkoły.

V Zjazd Absolwentów Reja odbędzie 18 października 2014 roku. Do Komitetu Zjazdu może zgłosić się każdy absolwent szkoły. Kilkakrotnie zbierała się już grupa byłych uczniów, ostateczny skład komitetu nie jest jednak ogłoszony. Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z dyrektorem szkoły, Krzysztofem Staruchem.

5
Jedno z pierwszych zdjęć kraśnickiego „Reja”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s