Zmarł Piotr Pietras – 196/13

W wieku 78 lat zmarł Piotr Pietras, były zastępca dyrektora FŁT, działacz społeczno-polityczny związany z kraśnicką lewicą.

Piotr Pietras, z wykształcenia inżynier mechanik (absolwent WSI w Lublinie), w latach siedemdziesiątych pełnił funkcję kierownika Wydziału Montażu w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku. Pracę zawodową przerwał, kiedy powierzono mu funkcję pierwszego sekretarza komitetu zakładowego PZPR.

W latach 80. objął w FŁT odpowiedzialne stanowisko zastępcy dyrektora ds. produkcji. Z przedsiębiorstwa odszedł z rozpoczęciem zmian polityczno-gospodarczych w Polsce.

„Był dobrym organizatorem produkcji i znał się na tym co robił. To był człowiek o dużej inteligencji, za jego kadencji na stanowisku dyrektora ds. produkcji znacząco wzrósł eksport wyrobów naszej fabryki. Był wymagający w stosunku do ludzi, mimo to cieszył się bardzo dobrą opinią wśród pracowników i był lubiany” – wspomina Piotra Pietrasa jeden z ówczesnych współpracowników w zarządzie fabryki, Władysław Pudło.

Piotr Pietras w czasie pełnienia funkcji w FŁT działał w finansowanym przez fabrykę FKS STAL. 12 grudnia 1985 roku wybrano władze klubu, z prezesem Tadeuszem Badurą na czele, a w skład zarządu wszedł m.in. Piotr Pietras. 24 października 1989 roku odbyło się kolejne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym funkcję prezesa powierzono Piotrowi Maziarzowi. Wiceprezesem ds. organizacyjno-sportowych został Piotr Pietras.

Po zakończeniu współpracy z klubem, w latach 1993-96 był członkiem Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej METALOWIEC.

Będąc na emeryturze działał w SdRP, później w SLD. Z ramienia tego ugrupowania w kadencji 1998–2002 był radnym miasta Kraśnik.

„Zawsze związany z lewicą. Wrażliwy na sprawy ludzi, niezwykle skromny i wyważony w poglądach. Potrafił trafnie prognozować sytuację w mieście”. Ocenia Jego działalność polityczno-społeczną Krzysztof Pulikowski.

Zmarłego pożegnamy w dniu 14 listopada.

Na zdjęciu. Narada partyjna, przy mikrofonie Piotr Pietras.

Pietras2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s