Wicemistrz Polski z Kraśnika – 131/13

Oto miła informacja, dotycząca Andrzeja Gotnera, siatkarza, wychowanka MKS Kraśnik (jego trenerami byli w kolejności M.Sznajder, M.Rzepecki i W.Bober).
W IV Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej kraśniczanin, reprezentujący Lubelski Uniwersytet Medyczny, wywalczył w parze z Grzegorzem Markiem srebrny medal.

Turniej rozpoczął się 11 maja. Po pierwszym udanym spotkaniu, Gotner i Marek zmierzyli się z drużyną z Bydgoszczy. Po dość nierównej grze zwycięstwo odnieśli bydgoszczanie. Dla lubelskiej pary oznaczało to spadek na drugą stronę drabinki (turniej był rozgrywany systemem brazylijskim) i rozpoczęcie walki właściwie od początku. Porażka ta okazała się dla zawodników z Lubelszczyzny zimnym prysznicem. Zmagania drużyn przegranych rozpoczęli od pojedynku z siatkarzami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, których po wyrównanej walce pokonali. W kolejności na drodze Gotnera i Marka stanęły pary ze Szczecina i Katowic. Do końca pierwszego dnia zawodnicy lubelskiego Uniwersytetu Medycznego pozostali niepokonani, często kończąc mecze po zaciętych tie-breakach.

Drugiego dnia toczyła się już gra o wysoką stawkę. Wejście do pierwszej ósemki turnieju to spotkanie z drugą parą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawodnicy z Katowic chcieli „pomścić” pokonaną wcześniej parę numer jeden, jednak dobrze dysponowani siatkarze lubelscy nie pozwolili na to. Następny mecz okazał się przełomowy, gdyż na drodze lublinian stanęli ponownie zawodnicy z Bydgoszczy. Po ciężkim spotkaniu i falującej grze z obu stron zwycięstwo odnieśli Gotner i Marek. Oznaczało to wejście do półfinału. Tam czekała niepokonana dotychczas para Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Mecz lepiej rozpoczęli lublinianie, wygrywając pierwszego seta. W drugim role zaczęły się odwracać. Szczecinianie prowadzili zdecydowanie, mieli piłkę setową przy stanie 14:11. W tej sytuacji wszyscy zgromadzeni szykowali się już na tie-break. Jednak, zgodnie ze sportową dewizą, gra się do ostatniego gwizdka. Po serii dobrych zagrywek i obron oraz błędów przeciwników, Gotner i Marek najpierw zremisowali, a następnie rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść, awansując do finału. Ostatnim meczem turnieju był pojedynek z łódzkimi medykami. Od początku zdominowali oni grę i spokojnie wywalczyli złoto IV Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej. Para Gotner-Marek musiała zadowolić się srebrnym medalem. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy ze Szczecina.

Sukcesy sportowe Andrzeja Gotnera:

Mistrzostwa Polski Juniorów
Awans do ćwierćfinałów z Cukrownikiem – 2007/2008

Mistrzostwa Uczelni Medycznych
10-12.05.2013 Gdańsk – srebrny medal na plaży
30.03.-1.04.2012 Kraków – brązowy medal na hali
19-21.03.2010 Warszawa – złoty medal na hali

autor: Mirosław Sznajder, „Życie Kraśnika” nr 4

Gotner

DSC_1671

DSC_1679

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s