Stare zdjęcia KRAŚNIKA i KRAŚNICZAN – 72/13

SP5
Autor – Janusz Stelmaszczyk

Reklamy

7 comments

  1. Ale woźne to wtedy były taaakie groźne. Krzyczały na nas. Dzwonek był ręczny, błyszczący. Brało się go do ręki i po korytarzach……

  2. Za moich czasów (po ’84) ten ręczny dzwonek „bił” jak nie było prądu. Ale dźwięk był niezapomniany.

  3. Dyrektorem tej szkoly za moich czasow byl p.Mazur. Z kadry pamietam pp. Kasinska, Biegaj, Wojtak, Bak, Wolowik, Biszczanik(zona p. Jana), Czelej, Sak, Chmiel, Malecka. Ta najgrozniejsza wozna byla wtedy p.Golda(?).

  4. A pamiętacie kary cielesne ! Tak, tak : chłopcy dostawali po łapie smyczkiem na muzyce, a na geografii piąstką po ramieniu – Oj! Bolało…Nikt z ww tego nie robił – dotyczyło to nauczycieli jeszcze starszych niż oni. Albo stanie, klęczenie pod tablicą…Z polonistek Bryczek, Gąska – to była dobra kadra pod względem nauki. Albo : „proszę wyjść z klasy, masz nieobecność nieusprawiedliwioną !”.
    Chór p. Sak i te teksty piosenek ” Defilada, defilada !”, albo „Piosenka o Leninie” : „Mieszkał tutaj w Poroninie, u podnóża naszych Tatr. Tę piosenkę o Leninie na Podhalu szumi wiatr…”
    A występ z tzw. okazji w CKiP.

  5. Ja pamiętam z kadry P,Bieńkową grała na szkrzypcach, pan Barcikowski piąstą po ramieniu siedż kamyczkiem. Pani Ciba póżniej Gąska świetna polonistka,p,małecka,pSzczerepa moja wychowawczyni. p.Iwan-póżniej piątek no i oczywiście p,Mocarska kierowniczka szkoły,

  6. A kto uciekał z muzyki u Pani Bieńkowej z pierwszego piętra po piorunochronie kiedy ta stroiła skrzypki.Ostatnia klasa na piętrze po lewej :)!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s