10 najpopularniejszych polskich miast

Na podstawie opinii turystów portal Wirtualna Polska opracował ranking „Najpopularniejszych Miast w Polsce”. W gronie 10. najchętniej odwiedzanych miast, na miejscu piątym, znalazł się Poznań. Pierwsze miejsce w zestawieniu przypadło Krakowowi.

Według WP: „To najatrakcyjniejsze dla obcokrajowców polskie miasto wraz z niezwykle interesującą okolicą tworzy jedno z najciekawszych centrów turystycznych Europy. Dawna siedziba polskich królów uznawana jest za miejsce magiczne dzięki ogromnej liczbie zabytków architektury i kultury. Często nazywa się go wizytówką Polski, w czym jest wiele prawdy, ponieważ to właśnie Kraków, a nie Warszawa, jest najbardziej rozpoznawalnym polskim miastem na świecie”.

W kolejności zaś są:

2. Warszawa

3. Gdańsk

4. Wrocław

5. Poznań:

Zdaniem WP: „Tłumnie oblegany głównie przez Irlandczyków podczas Euro 2012 zachwyci tych, którzy dotrą tu późnym wieczorem. Tętniący życiem klimat Starówki wciągnie każdego w wir zabawy. Tutejsze bary, kluby i restauracje wypełnione są ludźmi praktycznie przez cały czas. Stolica Wielkopolski to prawdziwe centrum naukowe, kulturalne i gospodarcze regionu. Największą atrakcją jest Stare Miasto, na którego zabytkowym Rynku znajduje się słynny ratusz.”

Za Poznaniem znalazły się:

6. Łodź

7. Zakopane

8. Toruń

9. Szczecin

10. Sopot

Warszawa – 2012

Gdańsk – 2012
Poznań – 2012

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s