Rok 1968 , Kazimierz Dolny, Turniej Miast (zdjęcie z pl.wikipedia.org)

Turniej Miast, realizowano „na żywo”, w formule zawodów rozgrywanych w kilkunastu konkurencjach, w których uczestniczyły reprezentacje obu rywalizujących miast, w tym przedstawiciele lokalnych władz. Była to okazja do promocji lokalnego rękodzieła, wyrobów sztuki ludowej, lokalnych zespołów pieśni i tańca oraz turystyki, a także do integracji społeczności lokalnej. W ramach Turnieju Miast organizowano zbiórki pieniędzy, surowców wtórnych (jeśli miasta różniły się wielkością, stosowano handicapy wynikające z liczby mieszkańców), itp. Przeprowadzano różnorodne wyścigi, np. samochodowe, na traktorach, hulajnogach oraz konkurencje związane z wykonywaną pracą, np. przepisywanie przez maszynistki tekstu na maszynie do pisania. Rozgrywano także zawody sportowo-sprawnościowe.

Kraśnik dwukrotnie rywalizował w turnieju. W sierpniu 1968 roku z Puławami (impreza odbywała się na rynku w Kazimierzu Dolnym). Wygrały Puławy.
Kolejny turniej miał miejsce 28 października 1984 roku. Kraśnik konkurował z Dębicą. I z tej rywalizacji wyszedł pokonany.

Reklamy