Telewizyjny Turniej Miast – 144/11

Rok 1968 , Kazimierz Dolny, Turniej Miast (zdjęcie z pl.wikipedia.org)

Turniej Miast, realizowano „na żywo”, w formule zawodów rozgrywanych w kilkunastu konkurencjach, w których uczestniczyły reprezentacje obu rywalizujących miast, w tym przedstawiciele lokalnych władz. Była to okazja do promocji lokalnego rękodzieła, wyrobów sztuki ludowej, lokalnych zespołów pieśni i tańca oraz turystyki, a także do integracji społeczności lokalnej. W ramach Turnieju Miast organizowano zbiórki pieniędzy, surowców wtórnych (jeśli miasta różniły się wielkością, stosowano handicapy wynikające z liczby mieszkańców), itp. Przeprowadzano różnorodne wyścigi, np. samochodowe, na traktorach, hulajnogach oraz konkurencje związane z wykonywaną pracą, np. przepisywanie przez maszynistki tekstu na maszynie do pisania. Rozgrywano także zawody sportowo-sprawnościowe.

Kraśnik dwukrotnie rywalizował w turnieju. W sierpniu 1968 roku z Puławami (impreza odbywała się na rynku w Kazimierzu Dolnym). Wygrały Puławy.
Kolejny turniej miał miejsce 28 października 1984 roku. Kraśnik konkurował z Dębicą. I z tej rywalizacji wyszedł pokonany.

Reklamy

3 comments

  1. Ciekawi mnie skąd ta antypatia sędziów, telewizji do kraśnika, czy w Kazimierzu nie było podobnie? Czy ma to może związek z nazwą „Hamburg” jak swego czasu nazywano kraśnik w środowisku lubelskich studentów

  2. Cyt: Kraśniccy hydraulicy jako pierwsi wygrali rywalizację, ale punkty – o dziwo – jury oceniające konkursy sprawnościowe przyznało Dębicy
    Heh, dokładnie pamiętam sprawę hydraulików. Kraśniccy hydraulicy pierwsi wykonali robotę, ale po chwili coś zaczęło cieknąć, więc sędziowie przyznali zwycięstwo hydraulikom z Dębicy. Problem w tym, że dębiczanom też po chwili pociekło, co publika skwitowała głosem oburzenia. Na odkręcenie zwycięstwa hydraulikom z Dębicy sędziom nie starczyło już odwagi.

  3. Z perspektywy czasu inaczej to oceniam niż wtedy.Dobrze że przegraliśmy-Kraśnik pokazał że ma gdzieś tą całą PRL-owską propagandę i żenujące konkursy .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s