Burmistrz sadzi palmy – 126/10

DZIENNIK WSCHODONI z 6 maja informował: „Na plaży w Kraśniku można się poczuć, jak na Wyspach Kanaryjskich. Nad tamtejszym zalewem stanęło dziesięć naturalnych palm”.

Zabawny jest ten zachwyt reportera gazety regionalnej. Jeżeli dziesięć palm jest w stanie upodobnić bajoro z rolniczymi zabudowaniami wokół, do odległych, egzotycznych i podziwianych wysp, to postawmy w jednym z lokalnych parków miniaturę Wieży Eiffla i Kraśnik okrzyknijmy Paryżem wschodu.

Zdjęcie obok, zamieszczone na stronie miasta, uchwyciło moment „relaksu” po sadzenia palm. Był już taki okres w historii naszego kraju, w którym różnego szczebla „kacykowie” kochali fotografowanie się z dziećmi i młodzieżą. Nie raz już podkreślałem, że Kraśnik przypomina tamte ponure czasy.

Jak dowiadujemy się z tej samej gazety: „Koszt zakupu to 15 tys. zł. W sadzeniu drzew uczestniczyli uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3”.

Burmistrz sadzi palmy i na ten cel nie brakuje środków publicznych. Dziury w wielu ulicach naszego miasta nadal są zmorą kierowców, mimo, że mamy już połowę maja i zima ustąpiła kilka tygodni temu (zdjęcie poniżej). Przecinanie wstęg, sadzenie palm… – na zajęcie się dziurawymi ulicami włodarz miasta nie ma już zapewne czasu.


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s