Super dyrektor – 17/10

Budowa hali przy PG Nr 1, wrzesień 2009r.

Radni PiS skierowali do burmistrza interpelację, w której pytali o planowany termin zakończenia budowy hali sportowo-widowiskowej przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Kraśniku i zatrudnienie osoby zarządzającej tym obiektem. Oto treść zapytania:

– Kiedy planowane jest zakończenie budowy hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Kraśniku. Czy w związku z realizacją inwestycji doszło już do zatrudnienia i od kiedy, osoby, która będzie zarządzać obiektem? Czy odbyło się to w drodze konkursu? Jakie wynagrodzenie brutto otrzymał kierownik hali? –

W odpowiedzi czytamy:

– Umowny termin realizacji to 31 grudzień 2009r. W związku z realizacją inwestycji z dniem 1 września 2009 r. został zatrudniony Pan Tadeusz Gołofit na stanowisku wicedyrektora, który ma w przydziale obowiązków zajmowanie się nadzorem nad inwestycją. Wicedyrektorzy nie są wybierani w drodze konkursu. Nie ma stanowiska kierownika hali, a wynagrodzenie pracowników szkoły zatrudnionych na stanowiskach wicedyrektorów jest zgodne ze stopniem awansu zawodowego nauczycieli –

Tadeusz Gołofit jest absolwentem AWF w Białej Podlaskiej. Takie wykształcenie jest w Kraśniku właściwe do prowadzenia „nadzoru nad inwestycją”. Szkoda, że nie wiemy, ile kosztuje podatników etat nowego dyrektora. Przedstawiciele lokalnej społeczności okazali się niegodni uzyskać takie informacje. Przypomnijmy, władze miasta szczycą się tym, że Kraśnik jest przejrzystą gminą.

Tadeusz Gołofit, były nauczyciel wychowania fizycznego w ZS Nr 3, startował w 1996 roku do rady powiatu, z listy komitetu LUBIĘ KRAŚNIK, który popierał kandydaturę P. Czubińskiego w wyborach na burmistrza. Nazwisko dyrektora hali pojawiło się pod apelem do mieszkańców miasta, wystosowanym przez grupę znanych kraśniczan, popierających ponowny wybór Piotra Czubińskiego.

W grudniu 2006 roku, tuż przed drugą turą wyborów burmistrza Kraśnika, były opozycyjny radny miasta Jacek Madejek, został wkręcony w „aferę plakatową”. Sprawę zgłosił na policję Tadeusz Gołofit z żoną. Były radny został przez sąd oczyszczony ze stawianego mu zarzutu. Do tej sprawy jeszcze powrócę.

Czy tego rodzaju zasługi zadecydowały o wyborze na stanowisko zastępcy dyrektora?

Budowa hali nie została jeszcze zakończona. Na stronie miasta ukazała się informacja na temat kary, jaką będzie musiał zapłacić wykonawca, za każdy dzień opóźnienia. Pieniądze cieszą, ale rodzi się też pytanie, czy prace wykonywane w trakcie bardzo srogiej zimy będą trwałe?

W wywiadzie dla lokalnej telewizji burmistrz wyjaśnił powody opóźnienia. Ponoć firma zbyt opieszale przystąpiła do prac budowlanych. Czy nie było osoby, której zlecono nadzór nad inwestycją?


Reklamy

One comment

  1. Ciekawą słyszałem wczoraj relację z meczu w piłkę ręczną, między zespołami z Węgier i Lublina, który w lipcu odbył się w PG Nr 1. Kraśnik wziął na siebie organizację tego meczu, gdyż kilka zawodniczek w zespole z Lublina to byle wychowanki Adama Jackiewicza.
    Otóż dwaj ulubieńcy guru nie potrafili uruchomić tablicy świetlnej w hali. Czas rozgrywania spotkania musiał na zegarku ręcznym odmierzać sędzia… no ostatecznie udało się na tablicy pokazywać punkty. Nikt meczu nie protokółował, choć to był tylko sparing, to wypadało gościom jego kopię wręczyć. Gdzieś zaginęła kasa dla sędziów i musieli w gorącej sali „rabotać” za „spasiba”. To nic, spoconym sędziom nie zabezpieczono nawet buteleczki wody mineralnej.
    Goście z Węgier byli zszokowani tym co zobaczyli.
    Ale czy kogoś to obchodzi w Kraśniku? Ludzie nie są przecież dobierani według kompetencji. Mają umieć wyciągać rękę po kasę, być w ten sposób uzależnionym od guru i później ostro walczyć o głosy w wyborach dla listy swojego pana.
    A tak na marginesie, zachęcam radnych opozycji – jeżeli tacy jeszcze u nas są – do zainteresowania się sprawą biletów na mecze Ligi Światowej w siatkówkę. Pewna osoba rozdawała je na lewo i prawo. Ciekawe z której kieszeni dokonano ich zakupu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s